Ale frajda

Ilja Muromiec spędził na piecu 33 lata. Inny znany postać – – również ciążyła na numer awaryjny snu. A oto kto z trudem będziesz się ustatkować, wśród białego dnia, tak to nadpobudliwych dzieci. Ułożyć je w miękkie łóżka dla dzieci raczej nie jest to prawdziwa sztuka, która, jak każde inne, wymaga ofiar. Dlatego pomysł “ciche godziny” i pozostaje niezrealizowanych. I to w czasie, gdy większość pediatrów i uważają, że drzemki po prostu potrzebny jest dzieciom w wieku do 5-6 lat.

Wynika to z biorytmami, które w żadnym wypadku nie wolno wypuszczać z uwagi podczas tworzenia trybu dnia dziecka. Uwolnienie dziecka od spania, można stworzyć grunt dla nieporozumienia biorytm – . To zazwyczaj prowadzi do zwiększonej pobudliwości i szybkie zmęczenie dziecka. W niektórych przypadkach nie jest wykluczona nawet zatrzymanie go nerwowo-psychicznego i fizycznego rozwoju. W sumie nie warto iść przeciwko wieloletniego doświadczenia lekarzy. Ponadto, jeśli masz miejskiej dziecko, to 1,5 – 2 godziny snu w dzień pomogą wygładzić wpływ na organizm dziecka niekorzystnego stanu środowiska i innych kosztów życia wielkiego miasta. Tu również wypada zauważyć, że podczas snu nie należy dążyć do kompletnej izolacji akustycznej. Jeśli dziecko przyzwyczaja się spać w absolutnej ciszy, już jako dorosły będzie cierpieć od czujnego snu i budzić się nawet najmniejszy najlżejszy szmer. Naturalny dźwięk tła ma prawo być: stukot naczyń, wyciszony telewizor, rozmowy innych członków rodziny.

Błędnie opinia, że jeśli dziecko w ciągu dziesięciu minut i nie zasnąłem, można śmiało wysyłać go na plac zabaw. Dzieci wymaga dużo więcej czasu na to, aby zasnąć. Tak, w odległości 1,5-3 lata może to potrwać godzinę, a w 5-6 lat już tylko 30 minut. Jak by to było, w każdym razie, jeśli dziecko się zdrzemnąć, on już odpoczywa, co samo w sobie jest dość dobry. A w ogóle nie ma nic lepszego, niż pokazać własnym przykładem, jak przydatne spać w dzień. , połóż się na przytulny dziecięcy sofa – niech dziecko widzi, że dzienny sen wcale nie przywilejem “małych”. A czasami może i nie odejść od reguł.


Raz w miesiącu wymienić “ciche godziny” wyprawą w parku, i granicy radości nie będzie widać granic!
Partnerem i sponsorem wpisu jest Meble dla dzieci Banaby oferujący największy wybór mebli do pokoju dziecięcego