Australian Open: Milos Raonic porazí Gaël Monfils, aby rezervoval pretek Andy Murray

Kanadský Milos Raonic chce odložiť duch svojho posledného veľkokapacitného semi-finálového výjazdu na Wimbledone v roku 2014 tým, že porazí Andy Murray na Australian Open.Australian Open: britský Andy Murray a Johanna Konta sa dostanú do semifinále Čítajte viac

Pár sa bude stretávať po siedmykrát v kariére v piatok v parku Melbourne po tom, ako Raonic porazil Francúza Gaël Monfils 6-3, 3-6, 6-3, 6-4 a Murray bojoval za Španielskym Davidom Ferrer 6-3, 6-7 (5-7), 6-2, 6-3. Súčasný rekord “head-to-head” má tri výhry, ale Murray má viac skúseností s veľkým Pri príležitosti jeho 18. semifinálového vystúpenia proti druhému Raonicovi. Posledný semifinále kanadského veľkoknížka ho pred dvoma rokmi porazil na roveň Rogerom Federerom na tráve a nedokázal Opakujte tento úspech, pretože z dôvodu sezóny postihnutej zranením v minulom roku.

Považovaný za jedného z hráčov schopných preniknúť do etablovanej elity, Raonic hovorí, že sa cíti zle Dy, aby urobil svoj prvý veľký finále. “Je to veľmi pozitívna vec, ak sa pozriete na veľký obrázok,” povedal. “Práve teraz v tomto momente je to pre mňa skvelá príležitosť.Mal som trochu neuspokojivého semifinále pred dvoma rokmi.

“Chcem len zmeniť tento príbeh okolo a dať si ďalší krok s viac skúseností a kde mám pocit, že som lepší Ako bol pred dvoma rokmi. “Jeho forma bola určite pôsobivá, s vynikajúcim výkonom jeho päťnásobná víťazstvo nad štvrtým semenom Stan Wawrinka za posledných 16 rokov.

Raonic je známy svojou bohatou službou, ale 25-ročný muž si uvedomuje, že bude musieť byť takisto šikovný proti Murrayovi, ktorý sa živí rýchlosťou a vychutnáva si protiútokovú hru. “Mám určité aspekty, ktoré som By som chcel manipulovať a používať svoju hru a som si istý, že sa pokúsi urobiť aj veľa vecí, “povedal Raonic.” Myslím, že to bude pretek Ktorí sa môžu dostať do svojej komfortnej zóny ako prvé. “Monfils si užil najlepšie výkony na Australian Open a prekonal svoj štart do štvrtého kola v roku 2009, ale francúzsky nikdy nevyzeral ako znepokojujúci Raonic Trvalo dlhé obdobie v zápase. “Bolo to ťažké, pretože si myslím, že Milos naozaj slúžil dobre,” povedal Monfils. “Ani prvé slúžiť, ale aj druhé slúžiť.Hral dobre. Bol veľmi agresívny. “

” Ale nebola to odo mňa zlý zápas. “