Čo je potrebné sa vyhnúť

 

Po prvé, nie je potrebné trvať na tom, že dieťa zdieľali obľúbenú hračku, ako je medvedík, s ktorým trávi každú minútu. Každý z nás má niečo, čo sa nám nepáči zdieľať. Dajte svojmu dieťaťu podporu – je veľmi dôležité. Povedz: “Viem, že sa vám nepáči zdieľať medveďa, takže poďme nechať doma.”

Ak je vaše dieťa rozdelená na druhé dieťa – nie (a jeho rodičia nereagujú), vezmite si ju na seba. Povedzme, že pevne: “Peter, ty padajú, a nie ste! Ak nebudete zdieľať, ale tiež nebude môcť vziať svoje hračky. ” A v každom prípade, nenechajte ostatné deti, aby sa bez pýtania vášho dieťaťa hračky.
Dieťa sa cítil radosť z dávania, výstavné nadšenie. Keď vám dieťa niečo sladké zaobchádza, hovoria: “Len som naozaj chcel niečo sladké! Ďakujem vám! “. Párenie usmievavá dieťa dáme vám vedieť, že ste na správnej ceste.

40

Dôvera je potrebné vyrovnať sa s životnými ťažkosťami a dosiahnutie vynikajúci úspech. Pre všetkých rodičov, je dôležité, aby sa dieťa rástol verí. Je potrebné venovať pozornosť vo všetkých fázach vývoja, ale že sa dieťa cíti obzvlášť zraniteľné v období dospievania. V tomto okamihu, rodičia potrebujú, aby mu pomohla, aby sa zúčastnili, vštepiť dôveru.

Čo je potrebné urobiť:
1. Prúd vášho syna alebo dcéry
Vždy úspech a zlyhanie, ale ak rodičia chváliť dieťa a zamerať sa na šťastie, to bude vyvíjať svoj kladný postoj. S vedomím svojich víťazstiev, dieťa bude jednoduchšie sa pripraviť na pozitívny výsledok.
2. Na podporu dieťaťa v jeho snažení
Rodičia by mali otvorene vyjadriť svoj súhlas, ak sa mu páči predstava svojho nového syna alebo dcéry. Podpora dôveru a posilniť sebavedomie. Ak je dieťa zdieľa s rodičmi svoje plány, je dôležité starostlivo počúvať ho, a pomáhať pri realizácii plánov. To by malo v každom prípade je potrebné vziať vzhľadom na jeho myšlienky.
3. nespomínam zlyhanie

V dospievaní nestabilné psychiku dieťaťa, takže zlyhanie je vnímaný občas silnejšie ako u dospelého. Spomienky na nepríjemné momenty môžu zanechať stopu v duši, a do budúcnosti má negatívny vplyv na jej činnosťou v dospelosti. To je dôvod, prečo psychológovia hľadajú príčiny problémov v detstve. Rodičia by mali pripomínať svoje deti o omylov. Bolo by lepšie, aby ukázal, čo obohacujúca skúsenosť byť poučil sa z tejto situácie. Len nevyjadrujú ľútosť a vinu dieťa.
4. Nie je potrebné, aby vinu za chyby
Nepleť ten, kto nič nerobí. Ak nie sú rodičia hnevá kvôli sklzu dieťaťa, je dôležité si uvedomiť, že ich dieťa je ešte len na začiatku životnej cesty, a je nutné, aby mu učiť sa zo svojich chýb, vysvetliť neprijateľnosť tohto zákona, ale nie k jeho zneužitiu.
5. Dajte poradenstvo len vtedy, ak o to požiada teenager