Kniha rekordov NHL sa otriasla. Islanders dali 2 góly za 3 sekundy

Výhra v poslednej minúte a ešte vyrovnanie rekordu NHL. Hokejisti NY Islanders na stredajší bitku so súčasnými šampiónmi súťaže z Pittsburghu budú spomínať určite s chuťou. Víťazstvo totiž trafili v čase 59:33 a v čase 59:36 už to bolo 5: 3. Takto rýchlo sa predtým v histórii dokázali trafiť len dve mužstvá.

Hokejisti New Yorku pripravili svojim fanúšikom večer, kedy je potrebné byť neustále v strehu. Po dvoch tretinách všetko vyzeralo jasne, ale vedenie 3: 0 pravdepodobne domáce ukolébalo a odviedlo myšlienky. Lenže Pittsburgh nie je tím, ktorý by niečo vzdával.

Conor Shear znížil hneď v prvej minúte tretej časti a keď Jevgenij Malkin v 54.minúte doklepával po parádnom kopanie s Beke Dumoulin do prázdnej brány, bolo to 3: 3 a domáce mužstvo bolo v rozklade. Záchrancom na poslednú chvíľu sa stal tečující Američan Anders Lee, ktorý rozhodol. Kuljomin potom o tri sekundy neskôr poslal puk pri power play do prázdnej brány.

“Potešilo ma, že som videl, ako veľmi sú chlapci húževnatí,” chválil si po zápase tréner Jack Capuano. “Presne na toto sa totiž snažíme sústrediť, “povedal pre NHL.com.

Detaily. To je to, čo New York potrebuje vylepšiť. Islanders sa po mnohých rokoch dokázali na jar prebiť až do druhého kola play off a zdalo sa, že rastie silný tím, ktorý by mohol trápiť aj tie najlepšie.Lenže v lete súpiska prešla zmenami, z tímu zmizol napríklad Kyle Okposo a nové tváre na čele s Andrew Ladd si zatiaľ nezvykli.

Výsledok je viac, než hrozivý. Aj keď Islanders zdolali posledný víťaza Stanley Cupu, rovnako sú s dvadsiatimi bodmi na úplnom dne Východnej konferencie. Napriek tomu ukázali, že ich psychika sa vylepšuje.Tím totiž nezrazila ani dvojminútová nevyužitá dvojnásobná presila a výsledkový preliv dokázali urvat pre seba.

“dohráva zápasy až do konca, to je niečo, čo nám tento rok naozaj zatiaľ veľmi nešlo,” povedal pre NY Post strelec víťazného gólu Lee a narážal na to, že jeho mužstvo už niekoľko stratených bitiek v tejto sezóne zažilo. “Dôležité je, že dnes, hoci to vyzeralo vseliaky, sa nám to podarilo,” tešilo strelca.

Islanders taky vyrovnali rekord ligy. Ten teraz drží spolu s Minnesotou Wild, ktorá sa radovala z dvoch bleskoých zásahov v roku 2004 a s mužstvom St. Louis Eagles, ktorý uspelo v roku 1935.

Domáci: 19:47. Boychuk, 22:10. Chimera, 37:21. Cizikas, 59:33. Lee, 59:36. N. Kuljomin

Hostia: 40:32. Shear, 50:40.J. Schultz, 53:08. Malkin

Zostavy

Domáci: Greiss (Berube) – LEDD, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan, Mayfield – Jo. Bailey, Tavares, Beauvillier – N. Kuljomin, B. Nelson, Prince – Lee, R. STROM, Chimera – Ladd, Cizikas, Clutterbuck.

Hostia: M. Murray (M.-A. Fleury) – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Cole, J. Schultz – shear, Crosby, Hörnqvist – Guentzel, Malkin, Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr.