Pelt aj napriek remízu so Severným Írskom potešil výkon reprezentácie

Vstup slovenskej reprezentácie do novej éry pod vedením trénera Karla Jarolíma urobil na predsedu Futbalovej asociácie ČR Miroslava Pelt dobrý dojem. A to aj cez domácu stratu v úvode kvalifikácie o majstrovstvá sveta po bezgólovej remíze so Severným Írskom. Pelt verí, že tímu pomôže aj presun útočníka Patrika Schick z dvadsaťjednotky.

“Dojmy mám dobré, tréner i manažér (Jaromír Šeterle) odviedli v krátkom čase veľa práce. Má to jediný nedostatok, že sme proti Severnom Írsku nepremenili stopercentnú šance. Tým pádom máme stratu, ale boli tam veľmi pozitívne veci, “ povedal Pelt v dnešnom rozhovore s novinármi.

” Rozhodujúce sú samozrejme výsledky, ale my tvoríme nové mužstvo.Takže vo ma prevažujú pozitívne pocity z toho, aký sme podali výkon, aj keď sa to nedotiahli k výhre. Splnilo to ale očakávania. Videl sme tam hlad a chuť sa o výhru pobiť. Teším sa na ďalšie zápasy a verím, že budeme pre každého súpera nepríjemným protivníkom, “ dodal.

Mrzelo ho len to, že sa viac nedarilo hrotovým útočníkom. Preto verí, že by tímu mohol pomôcť príchod Schick, ktorý sa mu veľmi páčil počas zápasov dvadsaťjednotky. “Nechcem z neho robiť hviezdu, pretože má stále veľa na čom pracovať. Ale v súčasnej chvíli patrí ku kľúčovým hráčom našej útočnej fázy a je to veľký prísľub do budúcnosti, “ pochválil Schick Pelt.

” Dnes už jeho zaradenie do áčka nemôže mať odporcov.Ide len o to skĺbiť záujmy áčka a dvadsaťjednotky, ktorá hrá dôležité stretnutie s Moldavskom a potrebuje bodovať. To si musíme rozmyslieť, “ pripustil Pelt.

Dvadsaťjednotka ho potešila svojimi výkonmi podobne ako áčko, aj keď smolný prehrala s Belgickom. ” Keď som prehováral Vítů Lavičku, aby sa stal trénerom dvadsaťjednotky, tak som si myslel, že nemáme moc kvalitné mužstvo. Teraz si naopak myslím, že máme silné mužstvo, ktoré ak sa dostane na Euro, tak bude mať o čo hrať až do konca. Niektoré výkony hráčov ma milo prekvapujú, “ vyhlásil šéf FAČR.