Plzeňskú zálohu posilnili Zeman a albánsky reprezentant Kace

Plzeň deň po vyradení v 4. predkole Ligy majstrov oznámila mená dvoch posíl do zálohy. Zo Sionu prestúpil bývalý hráč Viktorie Martin Zeman az PAOK Solún prišiel albánsky reprezentant Ergys Kace na ročné hosťovanie s opciou.

Dvadsaťsedemročný Zeman hosťoval v Plzni v sezóne 2012/13 zo Sparty, ale výraznejšie sa v tíme slovenského majstra nepresadil . Posledný rok hral vo švajčiarskom Sione, v ktorého drese zasiahol do 31 súťažných stretnutí a nedal žiadny gól. Predtým bývalý mládežnícky reprezentant pôsobil v rakúskej Admire, Senici alebo Příbrami. V Plzni podpísal zmluvu na tri roky.

“Príchodom Martina posilňujeme a zdvojuje ľavú stranu ihriska, kde sme mali k dispozícii len Jana Kovaříka.Prostredie vo Viktórii veľmi dobre pozná, nepotrebuje príliš času na rozkoukávání a má veľkú chuť pracovať a ukázať, čo v ňom je, “ uviedol v tlačovej správe generálny manažér Viktorie Adolf Šádek.

Dvadsaťtriročný Kace žije v Grécku už od troch rokov a za PAOK hral od dvanástich. Defenzívny stredopoliar za predné grécky klub odohral 141 zápasov, v ktorých dal šesť gólov. Sedemnásť zápasov a dva góly nazbieral za albánsku reprezentáciu, za ktorú odohral aj 30 minút na tohtoročných majstrovstvách Európy vo Francúzsku. “Dlhšiu dobu sme ho sledovali a sme radi, že sme sa teraz dohodli na jeho pôsobení u nás.Sľubujeme si od neho vystuženie záložné radu a zvýšenie konkurencie, “ povedal Šádek.

Do Plzne by mal zamieriť tiež útočník a kapitán Zlína Tomáš Poznar, čo však Západočeský klub zatiaľ nepotvrdil. ” všetko oznámime až vo chvíli, kedy bude jeho transfer dotiahnutý, “ konštatoval Sadako.

Viktórii po nepodarenom vstupe do sezóny tiež niekoľko futbalistov opustí. Podľa špekulácií médií by mohlo ísť o stredopoliara Daniela Kolářa, obranca Františka Rajtorala a útočníka Jána Holenda.

“Niektorí majú chuť vyskúšať si zahraničný angažmán, po vzájomnej dohode im to umožníme a budeme v tomto smere nápomocní. Rozídeme sa určite v dobrom, ale najprv si všetko vyriešime interne, až potom potvrdíme oficiálne.Nie je to pre nás jednoduchá situácia, prosíme teda všetkých fanúšikov o chvíľku strpenia. Mediálne špekulácie nijako komentovať nebudeme, “ uviedol Šádek.

Vyjadril podporu koučovi Roman Pivarník, ktorý od letného príchodu z Bohemians 1905 vyhral s Plzňou len dve z ôsmich súťažných stretnutí a po výsledkoch 0: 2 a 2: 2 vypadol zo 4. predkola Ligy majstrov s Ludogorcem Razgrad. “s prácou trénera sme maximálne spokojní a má vo všetkých krokoch našu plnú dôveru,” vyhlásil generálny manažér Plzne, ktorá si na jeseň zahrá Európsku ligu .