Riaditeľ Arsenalu Gazidis: Wenger je nenahraditeľný

Arséne Wenger a odchod z Arsenalu. Viac ako inokedy sa tieto termíny skloňujú v jednej súvislosti, a čo viac, často z úst priaznivcov Gunners. Výkonný riaditeľ klubu Ivan Gazidis ho však stále považuje za manažérskeho velikána a bojí sa, že nahradiť Wengera bude doteraz najväčšou výzvou Arsenalu.

Francúzsky manažér nedávno oslávil osemnáste výročie na lavičke kanonierov, čo z neho robí jednoznačne najdlhšie slúžiaceho zo súčasných aktívnych manažérov v Anglicku. Počas “dosahovanie plnoletosť” získal s Arsenalom tri ligové tituly, päťkrát FA Cup a raz dotiahol londýnsky celok až do finále Ligy majstrov.

Terčom kritiky vlastných i cudzích fanúšikov je predovšetkým z dvoch dôvodov.Prvá – počínanie na prestupovom trhu – už v posledných termínoch prestáva byť až takou slabinou. Arsenal prestal predávať vo veľkom, naopak na sever hlavného mesta chodí stále väčšie a väčšie hviezdy. Problém skúseného kouča je však v úzkom arzenálu taktickej variability. Zjednodušene povedané, Wenger má v poslednej dobe problémy reagovať na vývoj stretnutia a to fanúšikom Gunners vadí najviac.

Výkonný riaditeľ Ivan Gazidis však s týmto nesúhlasí. Naopak sa desí momentu, až Wenger bude musieť Emirates Stadium opustiť. “Veľká pozornosť smerovaná na klub sa umocňuje u osobností a v Arsenale je to pochopiteľné. Náš manažér je totiž trénerský gigant.Za tie roky postavil klub do výbornej pozície, “ pochválil svojho podriadeného Gazidis.

Pri rozhovore pre oficiálne stránky Arsenalu mal na pamäti aj veľké problémy, ktoré má po odchode podobne hlavnej osobnosti Sira Alexa Fergusona Manchester United. “Najväčší výzva, ktoré klub vôbec kedy bude čeliť, nastane pri odchode Arséna,” bojí sa 50-ročný funkcionár. V najbližšej dobe však obavy mať nemusí, na konci minulej sezóny podpísal Wenger zmluvu až do leta 2017 .

Bolo to len pár dní potom, čo Arsenal vyhral 3: 2 vo finále FA Cupu nad Hullom, čím ukončil nekonečné deväťročnej čakanie na zisk trofeje. “Bol to fantastický moment. Jeden z najlepších v mojom živote.Taký moment, kedy si po obrovské eufórii položíte otázku: Ako by sme si tohoto mohli užiť ešte viac? “ rozplýval sa Ivan Gazidis.

” Chceme tento klub dostať na špičku svetového futbalu. Ak manažér verí hráčom, ako je Mesut Özil, má ho mať. To isté platí u Alexisa Sáncheza, “ narazil na stále zlepšujúcu sa finančnú stránku Arsenalu člen hlavnej člen výkonného výboru.

” Zatiaľ sme “na ramenách” svetových veľkoklubov. My sa však chceme dostať na vrchol. Myslím, že nám k tomu zatiaľ niečo chýba, ale je to náš jasný cieľ. Chceme Arsenal v elitnej futbalovej spoločnosti na celom svete, “ zakončil Gazidis.