Rozhodnuté nie je o ničom, uvedomuje si obranca Mathieu

Do konca tohtoročnej sezóny španielskej ligy zostáva desať kôl a najlepšie východiskovú pozíciu pre boj o titul má Barcelona. Katalánsky klub včera večer zvládol druhé tohtoročné El Clásico a v domácom prostredí vyhral nad Realom Madrid 2: 1, štvorbodový náskok avšak pred zvyškom sezóny nemusia byť rozhodujúce…

“Rozhodnuté nie je o ničom, do konca sezóny stále zostáva veľa dôležitých zápasov, “ varuje pred zbytočnou eufóriou obranca Jérémy Mathieu.

Práve francúzsky reprezentant v nedeľu otvoril skóre zápasu. V 19. minúte zahrával Lionel Messi trestný kop, Mathieu sa odpútal od Sergia Ramosa a presnou hlavičkou rozvlnil sieť.

“Najdôležitejšie zo všetkého sú pre mňa tri body. Sú dôležitejšie aj ako ten gól.Madrid na nás teraz stráca štyri body a vďaka tomu si môžeme užiť pekný večer. Môj gól? Počas tréningov sme na takých akciách pracovali. Som spokojný a šťastný, “ dodala letná posila z Valencie.

Barcelona po strelenom góle prestala hrať a tempo po zvyšok prvého polčasu udával Real Madrid. Cristiano Ronaldo ešte za bezgólového stavu nastrelil brvno, po polhodine sa potom už mohol radovať, keď zužitkoval akciu Modřice a vtipnú prihrávku pätičkou od Karima Benzema.

a Biely balet pokračoval v aktivite a v prvej polovici mal ďalšie šance. Z gólu sa už radoval Bale, radosť mu však pokazil zdvihnutý zástavku v ruke postranného rozhodcu, ktorý signalizoval ofsajdové postavenie center predlžujúceho Cristiana Ronalda.Bale si nespravil náladu ani o niekoľko minút neskôr, po chaotickej situácii v pokutovom území napálil loptu tesne mimo.

Druhý polčas otvorila šanca Benzema a dobrý zákrok Brava. Kľúčové situácie sa potom zrodila v 56. minúte, Daniel Alves vyslal dlhý pas na Luisa Suáreza, ten si loptu elegantne spracoval do behu a následne ho poslal za chrbát Ikera Casillasa.

“Do tejto chvíle je to môj najdôležitejšie gól za Barco, zvlášť potom, keď si uvedomíte, komu som ho dal. Kabína je nadšená. Vedeli sme, že to bude zápas, v ktorom musíme využiť svoje výhody. Snažil som sa využiť priestoru medzi dvoma obrancami a byť čo najrýchlejší .Našťastie to vyšlo, “ popisoval po zápase uruguajský útočník.

Druhý gól zlomil zápas na stranu Barcelony nielen výsledkovo, ale aj herne. Real Madrid sa nedokázal dostať do tempa a na jeho bránu sa valila rad útokov, ktoré domáci nedokázali premeniť vo tretí gól, ten by znamenal vymazanie prehry 1: 3 z prvého vzájomného duelu s tým, že v prípade bodovej rovnosti medzi oboma celkami by rozhodovalo lepšie skóre. Jedinou šancu Realu na vyrovnanie mal Karim Benzema, proti ktorého strele vytiahol ďalší vydarený zákrok Bravo.

“Myslím si, že do druhého gólu Barcelony sme hrali veľmi dobre, boli sme lepším tímom a mohli dať ďalšie dva alebo tri góly, zvlášť v prvej polovici.To sa nám nepodarilo a po druhej inkasovanom góle sme už nehrali ako tím, to bol kľúč k celému zápasu, “ povzdychol si Luka Modrić.

” Nastúpili proti sebe dva špičkové tímy. Čo sa týka nás, tak hodinu sme hrali dobre, platilo to do druhej inkasovaného gólu, potom už to bolo ťažké. Celkovo sme odohrali dobré stretnutie a v tejto chvíli sa musíme držať svojich plánov. Tím sa veľa zlepšil, ale boj o titul sme si skomplikovali. Barcelona má v tabuľke výhodu, avšak my si nemôžeme dovoliť hodiť do ringu uterák. Musíme aj naďalej hrať tak, ako sme hrali v prvom polčase, “ hovorí tréner Realu Carlo Ancelotti.