Talianska vášeň! Tréner Conte na lavičke běsnil, zakopol loptu a potom sa bozkával

Behal nervózne pozdĺž lajny. Neustále pokrikoval. Raz dokonca všetkou silou zakopol preč loptu letiaci do autu. Tak veľmi prežíval tréner talianskych futbalistov Antonio Conte súboj v osemfinále EURO proti Španielsku (2: 0). Na konci však mohol byť spokojný. Jeho tím vrátil obhajcovia titulu štyri roky starú prehru z finále šampionátu v Kyjeve a postúpil do štvrťfinále. “Chlapci boli obdivuhodní. Vedel som, že v sebe majú niečo neobyčajné, “žasnul po zápase budúce tréner Chelsea.

Taliansko sa ujala vedenia nad úradujúcimi majstrami Európy vo 33. minúte, po góle obrancu Giorgia Chielliniho, ktorý doklepol do siete vyrazenú strelu brankárom Davidom de Geou.

Od tej chvíle bol 46-ročný tréner ako na tŕní. Neustále pochodoval pozdĺž postrannej lajny.Svojim hráčom hlasno diktoval taktické pokyny. Oproti svojmu náprotivku Vicente del Bosquemu nevydržal chvíľu v pokoji. Keď sa blížil koniec zápasu a Španielsko dostalo Taliansku pod tlak, už to Conte nemohol vydržať. Po jednej nepresné rozohrávke jeho zverencov sa k nemu kotúľal loptu do zázemia, on ho však celou silou zbesilo odkopol. Štadión tým doslova rozbúril. Arbiter Cakir už tak nadšený nebol a pribehol mu spraviť.

Úplne oddýchnuť si však mohol až v prvej minúte nastavenia, kedy druhú bránku Talianska strelil útočník Graziano Pelle a o postupe do štvrťfinále bolo viacmenej rozhodnuté. Po záverečnom hvizde sa Conte okamžite rozbehol za svojimi hráčmi a radostne je objímal.Nezabudol tiež na svoju priateľku, ktorú si našiel na tribúne štadióne Stade de France a vášnivo ju pobozkal.

“Vedel som, že hráči v sebe majú niečo neobyčajné. Ukázali sme, že Taliansko nie je len o catenaccio, “radoval sa Conte po zápase. “Nie je to práve najlepšie obdobie pre taliansky futbal, nemôžeme sa spoliehať na hviezdne hráča a ľudia by si to mali uvedomiť. Španielsko je úplne niekde inde, takže by sme na seba mali byť naozaj hrdí, keď sme ich porazili, “dodal kouč jedného z najstarších celkov na turnaji vo Francúzsku.

Ten postavil na os tímu na skúsenom brankári Gianluigim Buffonovi a obrannom triu Bonucci, Chiellini a Barzagli z Juventusu, ktoré dopĺňajú menej známi hráči. A tento mu mix mu zatiaľ vychádza.Na šampionáte v prvom zápase porazil Belgicku, následne Švédsko a teraz znemožnil Španielsku, aby pokračoval v ceste za tretím európskym titulom v rade. Čo vymyslí vo štvrťfinále na majstrov sveta z Nemecka?

Všetko o EURO 2016 vo Francúzsku nájdete TU & gt; & gt; & gt;