V Ga-Pa bodovali štyria Česi, najlepšie bol Koudelka. vedie Prevc

Druhé preteky Turné štyroch mostíkov v nemeckom Garmisch-Partenkirchene vyhral Slovinec Peter Prevc a ujal sa vedenia v priebežnom hodnotení tradičného seriálu. Roman Koudelka skončil ôsmy a vyrovnal svoj druhý najlepší výsledok v sezóne, celkovo je trinásty. Bodovali aj Lukáš Hlava, Jakub Janda a Ján Matura.

Víťaz úvodných pretekov Severin Freund dnes obsadil po výkonoch 133,5 a 132,5 metra tretie miesto, pred nemeckého skokana sa dnes dostal ešte Nor Kenneth Gangnes.Líder priebežného poradia Svetového pohára Prevc, ktorý sa dnes v skúšobnom kole blysol skokom 140 metrov, sa stal len tretím slovinským víťazom pretekov Turné štyroch mostíkov.

Hlava bol po skoku dlhom 122 metrov dvadsiaty piaty, Janda predviedol v druhom kole výkon o meter kratší a skončil dve pozície za ním. Matura, ktorý do finále postúpil so šťastím po šiestom najhoršom výkone úvodného kola, obsadil 28. miesto. V druhom kole sa zlepšil na 123,5 metra.

“Predviedol som dva dobré skoky, takže som spokojný, že sa to vošlo do desiatky. Je to pre mňa povzbudenie do ďalších pretekov,” povedal v rozhovore pre Radiožurnál Koudelka. Konečne vraj našiel tie správne lyže, ktorý sú síce kratšie, ale na nájazde majú porovnateľnú rýchlosť s ostatnými. “Sedí mi.Ešte budeme testovať kombinézy, ale toto je výsledok, na ktorý teraz aktuálne mám, “vyhlásil.

Keď odstránia ešte nejaké chyby v technike, mohol by sa vraj priblížiť stupňom víťazov.” Po Oberstdorfe na nás bola oprávnená kritika , dnes sme ale s chalanmi ukázali, že sme dobrá partia a všetci som postúpili do druhého kola, “uviedol Koudelka. V celkovom poradí SP sa ale neposunul do desiatky, ktorá by mu zabezpečila automatickú kvalifikáciu do závodu.” Keby sa mi to podarilo, bolo by to lepšie, ale kvalifikácia ma nenervuje. Aspoň si vyskúšam mostík a zaskáčete si, “povedal.

Súboj o víťazstvo v Turné sa zužuje na duel majstra sveta Freunda s dvojnásobným olympijským medailistom zo Soči Prevcem, ktorý dnes vyhral štvrtý závod v sezóne.Z deviatich pretekov nebol na stupňoch víťazov iba raz. V Oberstdorfe na úvod Turné skončil tretí.

Turné bude pokračovať v Innsbrucku, kde sa v sobotu skáče kvalifikácia a preteky o deň neskôr.