V hre sú milióny, v 1. Bundeslige sa bojuje o LM

Bundesliga sa chýli k svojmu koncu. Omieľané problémy tzv. Hamburských hodín a nesmierne napínavého záchranárskeho boja, kde po jednej výhre máte možnosť poskočiť až o päť priečok vyššie, teraz vynechajme. Koncentrujte sa na to, čo sa deje na špici tabuľky, hovorí komentátor českej verzie Eurosportu Radek Barkman.

Úžasný súboj zvádzajú o tretie miesto Leverkusen s Mönchengladbachom. Dva najlepšie tímy kalendárneho roka 2015 zbierajú jednu výhru za druhou a obaja dokázali poraziť majstrovský Bayern 2: 0. Kto vie, možno to dokonca nebude súboj iba o tretie miesto, možno je ešte v hre druhá pozícia.Tretia priečka je pritom nesmierne dôležitá hneď v niekoľkých ohľadoch. Štvrtý tím súťaže sa totiž musí trápiť v predkole Ligy majstrov, čo samozrejme odnáša aj štart Bundesligy a v súčasnej nemajstrovské časti ani štvrtý tím bundesligy nemá postup proti súperom z futbalovo veľmi vyspelých líg rozhodne istý. A milióny z pokladnice UEFY sú veľkým lákadlom obetovať pokojný koniec mája tvrdej drine a dobrým výsledkom.

No a práve vzájomný súboj medzi Mönchengladbachom a Leverkusenom vo 32. kole bundesligy bude veľkým ťahákom. Bayer totiž od 21. februára 2015, kedy remizoval na ihrisku Augsburgu, stratil iba dva body a inkasoval len tri góly.Zverenci trénera Rogera Schmidta sa môžu oprieť nielen o efektívne koncovku, ale aj o veľmi spoľahlivé výkony brankára Bernda Lena. Leverkusen je po práve tímom s najlepšou formou v Bundeslige. Lenže ani Žriebätá navyknutá bojovať v posledných rokoch o Ligu majstrov nezostávajú pozadu. Borussia utrpela totiž len jednu porážku v kalendárnom roku 2015, a to na pôde Schalke 0: 1. Odvtedy prišlo v lige osem výhier a tri remízy. Rovnako ako Leverkusen sa aj Mönchengladbach môže spoľahnúť na skvelú defenzívu. Za celú jar inkasoval iba sedem gólov. Yann Sommer je navyše gólmanom s najvyššou percentuálny úspešnosťou zásahov v lige. Takýto Bayern už v roku 2015 dostal desať gólov…

A klope sa tiež druhý Wolfsburg.Vlkom, ktorí sa dlho právoplatne považovali za jediného adekvátneho prenasledovateľa Bayernu, sa nedarí. Tri zápasy v rade bez výhry znamenali, že z luxusného náskoku už majú zverenci trénera Hecking pred Mönchengladbachom iba dva body k dobru. Futbalisti z mesta automobilov majú však v závere neutrálnej žreb. Hrajú v Paderborne, doma s Dortmundom alebo v Kolíne nad Rýnom. Priama účasť v Lige majstrov už by každopádne Wolfsburgu ujsť nemala. Veď Mönchengladbach a Leverkusen hrajú predsa spolu. A Bayer vie, že ak tento duel nezvládne, čaká ho nepríjemné augustovej martýrium. Do kariet mu ale hrá priaznivá bilancia vzájomných zápasov.V novom tisícročí ešte Mönchengladbach doma Leverkusen nezdolal, za posledných dvadsaťsedem bundesligových duelov vyhrala Borussia len dvakrát.